Aktuality

POSKYTOVÁNÍ TERÉNNÍCH PEČOVATELSKÝCH SLUŽEB V DOBĚ PANDEMIE

Na základě vývoje nepříznivé celosvětové situace ohledně výskytu a šíření Covid 19 musí být pečovatelské služby vykonávány pouze s ohledem na bezpečí zaměstnanců i všech uživatelů PS MěSSS Marie.  Služba není uzpůsobena k poskytování služeb u Covid pozitivní osob. V případě Covid pozitivního uživatele je zmapován rozsah nezbytné péče, je informována kontaktní osoba uživatele, se kterou je domluveno převzetí péče. Pokud převzetí péče není možné, ze strany Pečovatelské služby jsou zajištěny pouze nejnutnější úkony (nákupy, obědy). Pokud je uživatel plně závislý na pomoci druhé osoby, je nezbytné řešit situaci s praktickým lékařem.

Mgr. Jaromír Vejrych, ředitel MěSSS Marie 

ONEMOCNĚNÍ COVID – 19 V DOMOVĚ PRO SENIORY MARIE

Dne 8. ledna 2021 byly provedeny testy všech klientů a zaměstnanců Domova pro seniory Marie na COVID – 19. Z testování vyšli pozitivní klienti, kteří jsou v domácí karanténě a pozitivní jsou i zaměstnanci. Provedení testů u všech klientů i zaměstnanců bude opětovné. Od 13.1.2021 do 27.1.2021 nebudou přebírány nákupy pro klienty od rodin, také nebudou prováděny pravidelné páteční nákupy. Toto je další z řady opatření pro ochranu klientů i zaměstnanců a zamezení šíření onemocnění COVID-19 v Domově pro seniory Marie. Pro všechny klienty je zajištěna celodenní strava (snídaně, oběd, večeře). Péče o klienty je zabezpečena, v domově platí přísná hygienická opatření, zaměstnanci nosí jednorázové ochranné pomůcky. Je udržován kontakt s Krajskou hygienickou stanicí KHK a domov postupuje dle rozhodnutí KHS v protiepidemických opatření. Je to velmi náročné období, ale s četným nasazením děláme vše pro ochranu klientů a zaměstnanců.

Podpořte Vaše blízké telefonicky, nechoďte k budově domova. O dalším vývoji Vás budeme informovat na našich stránkách.

Mgr. Jaromír Vejrych, ředitel MěSSS Marie

INFORMACE O TESTOVÁNÍ KLIENTŮ

V pátek 8. ledna 2021 bude provedeno u všech klientů Domova pro seniory Marie testovaní na COVID – 19.

Mgr. Jaromír Vejrych, ředitel MěSSS Marie

ZÁKAZ NÁVŠTĚV OD 6. LEDNA 2021

Od 6. ledna 2021 je v Domově pro seniory Marie zákaz návštěv. Z důvodu výskytu onemocnění COVID – 19. Zákaz návštěv je do odvolání.

Mgr. Jaromír Vejrych, ředitel MěSSS Marie